CompárteloPrzebudzenie w Drodze

Będąc w Kolumbii, postanowiłem opisać swoje przygody, aby podzielić się z moją rodziną i znajomymi podróżnikami, tym co uważałem za istotnie. Początkowo napisałem dwie książki w języku angielskim, później pierwszą część „dopieściłem” po polsku i niedługo potem wydałem ją również po hiszpańsku. Moim celem była możliwość podzielenia się doświadczeniami z wami, tak abyście uwierzyli, że warto marzyć i przy odpowiednim podejściu można spełniać swoje marzenia, nawet jeśli początkowo wydają się „niemożliwe”.

W książce „Przebudzenie w Drodze” umieściłem wiele wskazówek, które dzięki przykładom z życia ułatwią Ci podejmować lepsze decyzje i rozwiać wiele życiowych wątpliwości. Zabiorę Cię w spontaniczną podróż przez życie, gdzie tłem do odkrywania niewidzialnych mocy będzie wyprawa dookoła świata. Zobaczysz, jak prawa, które działają również w Twoim życiu pomagały mi pokonywać życiowe przeszkody i podejmować niepopularne decyzje.
Kup moją książkę

Odbywając ze mną wirtualną podróż, nauczysz się je dostrzegać i wykorzystywać. Jeśli któreś z poniższych twierdzeń odnosi się do Ciebie to powinieneś przeczytać tą książkę:1. Chciałbyś zrealizować swoje marzenia np. o własnym biznesie, o zarabianiu pieniędzy, o podróżowaniu, ale nie wiesz jak się za to zabrać. Nie znasz osoby, która chciałaby z zrealizować to marzenie właśnie z Tobą.

2. Chciałbyś poznać świat, ale boisz się porzucić swoje obecne zajęcie i zostawić niekorzystną lukę w CV. Myślałeś o tym, żeby wyjechać za granicę, ale nie znasz nikogo, komu by się powiodło. Nie znasz nikogo, kto mógłby Ci pomóc.

3. Nie lubisz za bardzo swojej pracy, ale uważasz ją za lepsze niż nic. Martwisz się, że pewnego dnia mógłbyś zostać bez pracy i – co gorsza – bez pieniędzy.

4. Męczysz się w szkole lub na studiach. Czujesz, że tracisz czas, ale nic z tym nie robisz, bo takie jest życie. Żałujesz, że nie studiujesz tego, co Cię interesuje, ale wiesz, że musisz skończyć to, co zacząłeś.

5. Czasem stresują Cię opowieści o tym, że ktoś dobrze zarabia albo że osiągnął “sukces”. Porównujesz się do innych i na tej podstawie oceniasz swoje życie.

6. Nie czujesz się do końca szczęśliwy, ale jakoś to zaakceptowałeś, bo większość osób, które znasz, nie należy do szczególnie zadowolonych z życia.

7. Być może chciałbyś się zakochać, ale boisz się potencjalnego cierpienia. Czasem frustruje Cię myśl, że nie do końca rozumiesz płeć przeciwną.

8. Znasz swoje cele i wiesz co chciałbyś osiągnąć. W miarę dobrze wychodzi Ci planowanie, gorzej z realizacją planu. Mimo iż wiesz, czym się powinieneś zająć, często wyszykujesz sobie inne zajęcia.

9. Czujesz, że Twoje życie nie posuwa się do przodu wystarczająco szybko. Czujesz, że drzemie w Tobie potencjał, ale nie wiesz jak go wykorzystać. Czasem zadajesz sobie pytanie “Jak to zrobić?”“Zwiedzać świat, podróżować, zobaczyć egzotyczne miejsca, niespełnione marzenie wielu ludzi, Filip dzięki swojej sile woli i odwadze ruszył w świat, w podróż, która trwa i zapewne będzie trwać, bo pewnie parę ciekawych miejsc jeszcze na jego mapie pozostaje pustych.
Czytałem opowieść Filipa z olbrzymią ciekawością, Ci co mieli przyjemność jak ja, poznać Go osobiście wiedzą, jaki to miły i fajny Gość, Ci co go nie spotkali mogą go poznać z kart jego książki. Najbardziej co mnie ujęło w jego opowieści to, jak podróże po świecie połączyły się z jego podróżą w głąb siebie, jak odkrywając nowe miejsca odkrywa jednocześnie w sobie na nowo rzeczy, uczucia, o których na początku swojej drogi miał jakby bledsze pojęcie.
Opisywana podróż w głąb siebie jest najpiękniejszą i najbardziej wartościową, jakiej może człowiek doświadczyć, - a wiem, co mówię :) Odkrywać w sobie Wszechświat to podróż, która nigdy się nie kończy, można obserwować, jak autor w miarę pokonywanych kilometrów, odwiedzonych miejsc i spotkanych ludzi staje się jeszcze bardziej wrażliwym i lepszym człowiekiem, co w końcu doprowadziło go do najważniejszego celu w życiu i spotkał prawdziwą miłość swego życia, czego mu gratuluję, bardzo się cieszę, chociaż troszeczkę mu zazdroszczę ;) i jednocześnie mam nadzieję, że ten wątek będzie opisany w kolejnej książce.” 
- Leszek Włodarski - poszukiwacz sensu życia

“Znacie kogoś, kto se zwyczajnie wziął i objechał świat dookoła? Ja znam. A że napisał książkę, to czytam. A Wy, jeśli chcecie wiedzieć, jak się jeździ samotnie po świecie, to se też przeczytajcie. Jest super!” - Grzegorz Brudnik - autor, copywriter

"To, czego do tej pory nauczyłam się, bądź wyczytałam w mądrych książkach mądrych ludzi ma odbicie w książce „Przebudzenie w drodze". Filipa książka stanowi „wartość dodaną" bo jest pisana z poziomu przeżyć i doświadczania, a nie z poziomu wyłącznie teorii.
Każdy czytelnik, który chociaż trochę otarł się o samorozwój lepiej zrozumie, o czym pisze autor. I każdy w tej książce znajdzie siebie, swoje marzenia, swoje poszukiwania... Jednego będą fascynować Filipa poszukiwania miłości (często mocno niebezpieczne), innego - Jego doświadczanie u Szamanów rozwoju duchowego, a jeszcze inny będzie z Nim po prostu podróżował. Jeśli właśnie skończyłam czytać 380 stron i już chciałabym mieć w dłoni część drugą - to myślę, że jest to najlepsza rekomendacja, że absolutnie warto po tę książkę sięgnąć!  - Aga Szczypska

„Myśl przewodnia książki Filipa to zachęta do idei poszukiwania wiedzy, zrozumienia świata. To dobra lektura szczególnie dla młodych ludzi marzących o podróżach, ale nie tylko, bo chyba każdy człowiek otwarty na świat wiele z niej wyciągnie. Książka jest świetnie napisana. O podróżach Filipa czyta się jednym tchem i można wyciągnąć wiele ważnych wniosków”– Łukasz Czeszumski, autor książek „Legionista” - podróżnik, dziennikarz.

”Bardzo ważna książka… a gdzie jest Zachód?.. zostawiasz czytelnika w połowie drogi? A ja czekam niecierpliwie na dalsze części…” - Iwona Chodorowska – podróżnik i dziennikarz niezależny

”Bardzo inspirująca i ciekawa, fajnie napisana niemęczącym słownictwem. Na końcu jest napisana zachęta do przeczytania drugiej części książki, więc kiedy można spodziewać się wydania w języku polskim?” - Wiesław Adam Oryl

”Kiedyś był „zwykłym", „szarym" człowieczkiem pracującym dla korporacji. Jednak dusza Jego niespokojna, rwała się, szarpała, ujarzmić się nie dała, aż swój cel osiągnęła. Ruszył więc Filip przez świat, a konkretnie dookoła, by uzupełnić braki, by uczyć się nowego, wiedzę zdobywać i poznawać, by w końcu uspokoić wierzgające uczucie niedosytu, aż wreszcie, by móc, w najgorszym wypadku, przed samym sobą w lustrze stanąć i stwierdzić: "chociaż próbowałem". Podróż ta okazała się jednak zwycięstwem. Zwycięstwem tak ogromnym, że obecnie Filip jest tam, gdzie jest. Nie chodzi tu tylko o fizyczne miejsce, ale przede wszystkim o świadomość i jasność umysłu. Ten się przekonał, kto Go na swej drodze spotkał. Człowiek-Inspiracja, swą wewnętrzną mądrością, radością i pozytywnym myśleniem zaraża każdego.
Filip od kilku lat jest wykładowcą marketingu i reklamy na Uniwersytecie w Cali, w Kolumbii, tworzy muzykę, oddaje się szamańskim praktykom samopoznania i Bóg wie co jeszcze. Swego szczęścia nie chce trzymać tylko dla siebie. Wie dobrze, że Moc kreowania i urzeczywistniania swych marzeń jest dostępna dla każdego. Dlatego podzielił się z całym światem swymi doświadczeniami i po długich miesiącach pracy, światło dzienne ujrzała inspirująca opowieść Filipa o poznaniu siebie samego, odkryciu swej własnej Mocy i wykorzystaniu jej w praktyce. Wszystko to dzieje się w czasie podróży dookoła Planety Ziemia.” - Pasikonik-podróżnik, reżyser i aktor filmu „Sezon na Lwy”, artysta, wolny duch Planety Ziemia

Kup moją książkę