CompárteloTragedia w Polsce?

Tragedia w Polsce, ale dlaczego akurat u nas? Znowu Chrystusem narodow? Z krajem tak jak ze zwiazkiem z kobieta. Jak sie kopie w przeszlosci to nigdy nic dobrego z tego nie wynika. Trzeba zaakceptowac ulomnosc ludzka i skupic sie na terazniejszosci. Przekreslic gruba kreska to co bylo i cieszyc sie tym co jest! Jestem za zakopaniem historii Polski ktora nikomu nie sluzy tylko rodzi kolejne podzialy i uprzedzenia.

2 comments

  1. Filip, historia pomaga nam zrozumieć współczesność. Bez historii nie byłoby naszej tożsamości narodowej. A że były w tej historii momenty złe i niepotrzebne, nie oznacza ze cała historie należy zakopać i zapomnieć o tym co było w przeszłości. Ja uważam że Polacy w takich tragicznych momentach umieją jednak sobie poradzić i mimo wszystkiego wyjść na prostą. Tkwi w nas spory potencjał tylko nie umiemy go wykorzystać zatopieni w sporach i bezsensownych, małostkowych kłótniach. Mądry człowiek powinien znać swoja przeszłość i wykorzystać tą wiedzę aby budować dobrą przyszłość dla siebie i innych

    ReplyDelete
  2. Spoko kowik, piatka dla Ciebie! Ale historia ja wiesz jest dla nas "do dupy" zawsze ktos nas meczy, nachodzi, dzieli. Moim zdaniem wykopywanie jej przy kazdej okazji jest jednym z powodow dlaczego jestesmy krajem zacofanym myslowo i nietolerancynym w sposunku do innych. Pozdro! Nie marnujecie soboty.

    ReplyDelete

Would you like to share something with me?